• Školský rok 2016/2017

• MEDZINÁRNODNÁ KLAVÍRNA SÚŤAŽ PETRA TOPERCZERA - KOŠICE

• 10.05.2017 12:44
        • PAVOL BOHDAN ZÁPOTOČNÝ sa predstavil na 15. ročníku medzinárodnej klavírnej súťaži v Košiciach, ktorú dlhoročne organizuje ZUŠ Márie Hemerkovej. V sobotu 29. apríla absolvoval ako jediný zástupca SLOVENSKA prvé kolo v druhej kategórii do 13 rokov s ďalšími jedenástimi súťažiacimi z krajín: Rusko, Česko, Maďarsko, Macedónsko, Srbsko, Poľsko, Ukrajina a Litva.
        • Po úspešne zvládnutom 1 . kole v Slovenskom rozhlase opäť súťažil nasledujúci deň v druhom kole. Medzinárodná porota ho za umelecký výkon ocenila ▲ 3. miestom. Taktiež získal ▲ cenu Hudobného fondu za najlepšie predvedenú skladbu slovenského autora – Ivana Paríka a zároveň si do Martina priváža aj ▲ cenu primátora Košíc – za najlepšie umiestneného slovenského reprezentanta celej súťaže. V pondelok 1. mája vystúpil v Dome umenia na koncerte víťazov.
          Blahoželáme Pavlovi Bohdanovi a jeho pani učiteľke Karle Kočalkovej za fantastickú reprezentáciu mesta Martin a Slovenskej republiky.