• Výstava prác žiakov SPOSA

• Výstava prác detí s autizmom je aktuálne sprístupnená vo foyer SKD Martin a potrvá do 24. apríla 2023.

Žiaci zo SPOSA Turiec umelecké výtvarné vzdelanie spoznávajú pod odborným arteterapeutickým vedením pedagogičky ZUŠ Martin - Mgr. Nataše Vaňkovej.

• Vokálna jar 2023

• Na XXVI. súťažnom ročníku v sólovom speve „Vokálna jar" nás 29. marca 2023 v Kysuckom Novom Meste reprezentovali žiaci Kristína Bugáňová a Lukáš Štetka.

Kristína Bugáňová získala v 4. kategórii bronzové pásmo.

klavírny sprievod: Ing. Jelena Holá

pedagóg: Bc. Kristína  AbafiDiS. art.

GRATULUJEME!

• Veľkonočná výzdoba v centre mesta Martin

• Naši mladí výtvarníci z triedy Mgr. Nataše Vaňkovej a Mgr. Anny Babušiakovej sa zapojili v spolupráci s mestom Martin do veľkonočnej výzdoby v centre mesta na Divadelnom námestí.

Z tvorivej dielne našich šikovných výtvarných talentov vyšiel v novom farebnom šate veľkonočný zajko a kraslica v odtieňoch modranskej majoliky.

• VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRÁC

• V dňoch 03. - 24. apríla 2023 prebieha výstava výtvarných práv žiakov ZUŠ Martin v OC Galéria, Martin.

Srdečne pozývame priaznivcov výtvarného umenia na výstavu výtvarných prác našich žiakov realizovaných vo všetkých výtvarných technikách.

• FULLSTAR 2023

• Naši speváci sa predstavili dňa 21. 3. 2023 na VI. ročníku súťaže v populárnom speve „Fullstar", ktorú zorganizovala Základná umelecká škola Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Na Liptove sa predstavili v jagavom svetle a z podujatia si priviezli nasledovné ocenenia:

• Michal Paleček – strieborné pásmo, I. kategóriapedagóg: Mgr. art. Terézia Brodňanská
            • Dajana Steindlová – bronzové pásmo, I. kategóriapedagóg: Mgr. art. Terézia Brodňanská
            • Eva Oľhová – zlaté pásmo, V. kategóriapedagóg: Kristína Abafi, DiS. art.
          • Eva Šutáková ocenená za celoživotnú prácu v ZUŠ

• Vedenie Mesta Martin pri príležitosti Dňa učiteľov ocenilo 23. marca 2023 pedagógov z martinských materských a základných škôl.

Riaditeľ Základnej umeleckej školy v Martine na morálne ocenenie navrhol vedúcu klavírneho oddelenia Mgr. Evu Šutákovú, DiS. art., ktorá si prevzala z rúk primátora Jána Danka pamätný list za celoživotnú prácu a mimoriadne výsledky dosiahnuté vo výchovno-vzdelávacom procese s talentovanými deťmi a k príležitosti životného jubilea.

Slávnostné chvíle vo veľkej zasadacej miestnosti Mestského úradu spríjemnil žiaci hudobného odboru. Nina Dedinská na zobcovej flaute za gitarového sprievodu pedagóga Mgr. art. Ivana Nemca, z triedy Stanislava Hýbelu. Na klavíri muzicíroval Denis Ďuríček pod pedagogickým vedením Bc. Nika Kolesára.

• Vernisáž výstavy Jozefa Vongreja

• Na vernisáži výstavy martinského umeleckého pedagóga Jozefa Vongreja, bývalého riaditeľa Základnej umeleckej školy v Martine, tvorcu medzinárodnej súťaže a výstavy detskej výtvarnej tvorby "Bienále fantázie" sa 23. februára 2023 predstavili aj pedagógovia našej školy.

Huslistka Katarína Siváková a klavirista Niko Kolesár, ktorí umelecky spríjemníli slávnostné chvíle úvodu tohto podujatia.

• Vianočná pohľadnica 2022

• Vyhodnotenie 19. ročníka medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže „VIANOČNÁ POHĽADNICA 2022“ organizovanej Oravským kultúrnym strediskom v Dolnom Kubíne.

Bronzové pásmo v kategórii Základné umelecké školy získal Šimon Šmondrk (10 r.) s výtvarnou prácou Sneží.

pedagóg: Mgr. Anna Babušiaková

Gratulujeme!

• Land Art

• Prezentácia žiakov z elokovaného pracoviska ZŠ Bystrička na tému "Panovníci".

pedagóg: Mgr. Nataša Vaňková

• Novoročný koncert 2023

• Dňa 24. januára 2023 sa v sobášnej miestnosti Turčianskej galérie predstavili žiaci hudobného odboru, ktorí so svojimi pedagógmi predviedli prítomným hosťom zaujímavý umelecký program.

Koncert bol venovaný pamiatke martinskej klavíristky Tatiany Fraňovej.

• Vyhodnotenie 50. ročníka medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže „LIDICE 2022"

• Do súťaže sa zapojilo 77 krajín poslaním prác v množstve 14 527.

ČESTNÉ UZNANIE

• Anna Modrovská - pedagóg: PhDr. Peter Klimek
            • Bibiana Papíková - pedagóg: PhDr. Peter Klimek
            • Eliška Cetlová - pedagóg: PhDr. Peter Klimek
            • Veronika Júlia Krivušová - pedagóg: Mgr. Anna Babušiaková
            • Nina Nosáková - pedagóg: Mgr. Anna Babušiaková
            • Klára Sanigová - pedagóg: Mgr. Anna Babušiaková
            • Tatiana Šimeková - pedagóg: Mgr. Anna Babušiaková

MEDAILA ŠKOLE ZA KOLEKCIU - ZUŠ Martin

Gratulujeme!

• Gitarová Prievidza 2022

• 12. ročníka gitatovej súťaže "Gitarová Prievidza 2022" sa zúčastnili traja žiaci gitarového oddelenia. Z Horného Ponitria si 24. novembra 2022 priviezli zaujímavé ocenenia.

» Viliam Pavlov, kategória II. A → bronzové pásmo

» Benjamín David Daniel, kategória II. A → strieborné pásmo

» Samuel Mičko, kategória III. C → zlaté pásmo

Pedagóg: Mgr. art. Ivan Nemec

Všetkým blahoželáme!

• Čarovná flauta 2022

• Na 21. ročníku národnej súťaže v hre na zobcovej flaute a drevených dychových nástrojoch "Čarovná flauta 2022" v Nižnej sa 23. novembra predstavil v hre na zobcovej flaute žiak Jakub Koniar, ktorý v I. kategórii získal 3. miesto

pedagóg: Stanislav Hýbela, DiS. art.

klavírny sprievod: Veronika Paľovčíková, DiS. art.